2x T130 Tanks, 24 Inch Stand, Drip Tray Assy, and Gravity Feed Kit
SKU
TAL-T130-2
Manufacturer Part
T130-2
2x T130 Tanks, 24 Inch Stand, Drip Tray Assy, and Gravity Feed Kit
System includes: (2) 130-gallon tanks, 24-inch stand, drip tray assembly, and a gravity feed dispense kit.
| Dimensions | |
|---|---|
| Length | 43" |
| Width | 54" |
| Height | 73" |
| Weight | 126lbs |
| Key Specs | |
|---|---|
| Manufacturer | Fluidall |
| Gallon Capacity | 130 |
| Material | Cross Linked Polyethylene |
| Shipping Height | 73" |
| Shipping Length | 43" |
| Shipping Weight | 126lbs |
| Shipping Width | 54" |
| Ship Class | LTL |
We found other products you might like!





