3/4 Inch Thread Fitting CORZAN CPVC Socket By Thread VITON Gasket
SKU
SII-34700751
Manufacturer Part
34700751
3/4 Inch Thread Fitting CORZAN CPVC Socket By Thread VITON Gasket
| Dimensions | |
|---|---|
| Inside Diameter | 0.75 Inch |
| Length | 2.75" |
| Width | 2.75" |
| Height | 3.44" |
| Weight | 4lbs |
| Key Specs | |
|---|---|
| Manufacturer | Snyder Industries |
| Material | CPVC |
| Shipping Height | 5" |
| Shipping Length | 6" |
| Shipping Weight | 4lbs |
| Shipping Width | 6" |
| Ship Class | UPS |
| NMFC Code | 95190 |
