DuraCast 325 Gallon Plastic Vertical Liquid Storage Tank in White
SKU
DC-900325-1.5-NAT
Manufacturer Part
DC-900325-1.5-NAT
| Dimensions | |
|---|---|
| Length | 43" |
| Width | 43" |
| Weight | 82lbs |
| Lid Size | 8" |
| Key Specs | |
|---|---|
| Manufacturer | DuraCast |
| Color | White |
| Gallon Capacity | 325 |
| Specific Gravity | 1.5 (Max 12.52 lbs/gal) |
| Material | Polyethylene |
| Shipping Weight | 82lbs |
| Ship Class | OVS |
We found other products you might like!


