5000 Gallon 22oz Vinyl Lined Aluminum Folding Frame Tank with Easy Lift Handles
SKU
HPC-ALF-5000
Manufacturer Part
ALF-5000
| Dimensions | |
|---|---|
| Length | 49" |
| Width | 48" |
| Height | 26" |
| Weight | 240lbs |
| Lid Size | 16" |
| Key Specs | |
|---|---|
| Manufacturer | Husky Portable Containment |
| Gallon Capacity | 5000 |
| Material | Vinyl/Aluminum |
| Shipping Height | 30" |
| Shipping Length | 212" |
| Shipping Weight | 240lbs |
| Shipping Width | 8" |
| Ship Class | OVS |
We found other products you might like!

